Interpals (EN)

Chtěl bych se podělit o jednu zkušenost. Možná je to jen moje chyba, že jsem se špatně učil, ale takový názor má více lidí. Chtěl bych se podělit o jednu stránku a to o www.interpals.net . Chcete být lepší v jazyce, třeba v angličtině a ve škole jste furt na stejném místě?. Vina není ani tak u vás, jakož to ve školství a systému, jak škola vyučuje. Ja sám jsem se anglicky učil asi od 6 třídy, takže asi 8 let. Na škole jsem měl dobré známky z angličtiny max trojky. Ale jednou jsem vycestoval do Skotska ,a tak zjistil, že neumím anglicky mluvit, poslouchat a skoro ani psát. Proč?. Vždyť jsem dobré známky.

Chvilku jsem přemýšlel a pak mi to možná došlo. Ve škole jsme měli přeci dobrý systém. ” Žáci naučte se 50 slovíček, zítra píšeme test”. Naučíme se to dostaneme známku, třeba 2. Pak píšeme test na časy. Pak zase další slovíčka, a teď si dejme ruku na srdce, a zeptejme se kolik si pamtujeme těch předešlých slovíček?. Moc ne. Proč?. Protože je nepoužíváme. To same platí skoro pro časy jednou za čas testy a ne systematické procvičování. A tak furt dokola, jako roboti. Naučit, zapomenou, naučit, zapomenout.

Shoudou náhod kamarád objevil Interpals. A od té doby, když komunikuju každý den v angličtine a mám kamarádku z Kanady, se kterou si můžu volat, tak procvičuji aji mluvené slovo. A tohle mi dalo mnohem více, než celé studium na střední škole. A dalo mi to i skvělé kamarády. Přišel jsem nato, že samostudium ti dá více, než škola, eště k tomu, když jsme meli za 4 roky na střední škole 1 učitele, který uměl učit.

Ke konci, možná je vina na moji škole, nebo ve mě, ale takhle to vidím já. Abych nezapoměl na interpals můžete mluvit jakým jazykem chtete, jen si najít takového kamaráda.

 

I’d like to share one my experience. Maybe is fault in me, maybe I was studying bad but many people has this opinion. I’d like to share one web page and it’s www.interpals.net . Do you want to be better in foreign language for etc in English and at school you’re the same?. The fault can’t be with you but at school and in the school system. I was studying English since 6th class so probably 8 years. I had good marks at high school from English, max 3 ( 1 is the best 5 the worse mark). I was in Scotland once time and I found that I can’t speak, listen and even write in English. Why?. I had good Marks.

I was thinking for a while and after I got it. We had at school good system. ” On tomorrow you will know 50 words and we will write a test tomorrow”. Okey we teach, we get marks, for etc 2. After we write tests for times. After again a test for words and now the truth how many words do you remember from the last test?. Not many?. Why?. Because we don’t use them. The same is for past tense and etc… no systematic practice. And again and again like robots. Learn, forget, learn and forget.

By a accident my friend found Interpals. And since that time I speak every day in English I have a friend from Canada with who I can call so by this I can practice even speaking which is really great. This time with interpals gave me more than all study at high school. And interpals gave me great friends. I found that self-learning give you more than some school and when we had 1 teacher who knew how to teach from 4 years so nice.

In the end, the guilt is maybe on my school or in me but this is how I see that. And on interpals you can speak or try to speak in every language.

311619_10151425333730974_1428049703_n

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , a jeho autorem je Jasiek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *