Závod/ The race (EN)

Za pár dní bude opět 24 hodinový závod na inline bruslích ve Frýdku – Místku okolo přehrady Olešná. Tenhle ročník bude můj druhý ročník, minulý ročník byl úplně první, a bylo tam cca 200 závodníku, tento rok to bude okolo 600, těsit se můžem na pořádny závod. 

Je to opravdu extremní závod. Pokud začináte, tak doporučuji jít do čtveříce. Je to snažší. Proč poznáte vlastní limity?. Kdo tam nezávodil, nepochopí, ale pokusím se vysvětlit:). Začátek je v pohodě, ale jak pomalu přichází noc a vy zjišťujete, že nebudete mít čas na odpočinek, a ani tělo vám to nedovolí usnout, tak se láme chleba. A tady začínáte zjišťovat, kde jsou vaše limity, a co jste chopní vydržet. Musíte věďet, že tým spoléhá nato, že si odjete svoje kolečko. A nebylo by fér si pospat místo vašeho kolečka. A když si vzpomenete, že před váma je dalších 12 hodin jízdy, nepřidá to na psychice. Proto tvrdím, že tento závod není aniž tak o fyzičce, jak spíš o psychice.

Jestli chcete najít kousek sebe, zkuste si někdy zazávodit, třeba příští ročník. Nepotřebuju vyhrát, chcu zakusti znova tu atmosféru a možná poznat sebe o něco více.

Loge/The logo

In few days it will happen 24 hours race on roll blades in Frýdek – Místek around the dam lake Olešná. This year will be my second, a race before was the first one and there were around 200 racers but this year it will be around 600, we can wait for good race.

It’s really an extreme race. If you want to start so my tip is find 4 members team. It’s easier. Why will you know own limits?. Who didn’t race so won’t understand but I will try to explain :). The beginning is fine but when comes the night and you know that you won’t have time for sleeping or resting and your body won’t let you fall sleep so here is breaking the bread ( just the critical moment). And here you’re getting to know where you have own limits and what you’re able to stand. You have to know that your team relies on you that you will go to race for lap. And when you will find out that you have to race for next 12 hours, it isn’t good news for your psychic. So that’s why I always say that this race isn’t so much about physic but about your psychic.

If you want to find a bit of yourself, go and try to race this race, maybe next year. I don’t need to win, I just want to try this atmosphere and maybe I want to know a bit more about myself.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , a jeho autorem je Jasiek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *